Czym jest saszetka nerka i na co należy zwrócić uwagę kupując ją?

Podręczna torba, która może być użytkowana nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn, czyli tzw. nerka to absolutny niezbędnik zarówno turysty, jak i sportowca. Obecnie coraz większa liczba młodych osób oraz nastolatków decyduje się na bieganie, jazdę na rolach oraz jazdę na rowerze, jednak mają problem ze schowaniem niezbędnych rzeczy, a takie nerki saszetki sprawdzają się w tym przypadku idealnie. Czym tak naprawdę jest taka saszetka nerka i na co należy zwrócić uwagę, dokonując jej zakupu?

Saszetka nerka
Nerka to powszechnie stosowana nazwa dla saszetki, którą nosi się na biodrach, a jej charakterystyczną cechą jest to, że swoim kształtem faktycznie przypomina nerkę. Taka saszetka wyposażona jest w pasek, który mocowany jest w talii zapinany przy pomocy sprzączki lub klamerki. Nerki popularne są jednak nie tylko wśród sportowców, ale również wśród młodzieży, dlatego też na ulicach można zobaczyć wielu nastolatków noszących taką saszetkę.

Na co zwrócić uwagę kupując saszetkę nerkę?
W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego taka nerka została uszyta, ponieważ najlepiej, aby była wodoodporna oraz wykonana z dobrego jakościowo materiału. Pasek mocujący nerkę powinien być mocny i trwały, dzięki czemu zbyt szybko się nie przetrze. Jeśli chodzi o cenę, to wiadomo, iż za wysoką jakość należy więcej zapłacić, jednak w tym przypadku naprawdę warto nieco więcej wydać.

Comments are closed.