Naturalne serum do twarzy

Serum jest kosmetykiem z bardzo wysokim stężeniem substancji aktywnych, co daje mu znacznie większą skuteczność od zwyczajnych kremów do pielęgnacji twarzy. Jednak kosmetyczne wyroby, które można znaleźć w drogeriach, nie zawsze spełniają obietnice producentów, mimo czasem naprawdę wysokiej ceny. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybranie serum całkiem naturalnego, bo jak wiadomo – w naturze kryje się to, co najlepsze.

Jest wiele substancji naturalnych, które mogą wchodzić w skład serum do twarzy. Ich cechą wspólną jest skuteczność i naturalne pochodzenie. Dla przykładu, ekstrakt z nagietka (ze sklepu Triny) działa na skórę kojąco, oczyszczając ją i zmiękczając. Leśna szałwia zmniejsza zaczerwienienia cery i ogranicza powstawanie stanów zapalnych. Kwiat zawilca przeciwdziała świeceniu się skóry i regeneruje uszkodzone komórki.

Doskonałym działaniem wykazują się także naturalne oleje. Serum łączące w sobie olej z opuncji figowej, marakui i olej perilla będzie uniwersalnym kosmetykiem o wszechstronnym działaniu, na głowę bijącym kosmetyki z drogeryjnych półek. Takie serum do twarzy nie tylko zlikwiduje zmarszczki, wzmocni naczynka czy zlikwiduje przebarwienia, ale również wykaże działanie antyoksydacyjne, łagodzące i uelastyczniające skórę.

Podsumowując, także w pielęgnacji twarzy warto postawić na naturę. Okazuje się bowiem, że składniki przez nią oferowane są wszystkim, czego potrzeba do osiągnięcia promiennej, pięknej cery.

 

Comments are closed.