Słuchasz rapu? Rozpoznajmy się na ulicy!

W różnych kręgach panuję odpowiedni „dress code” ponieważ każdy ma potrzebę wyróżnienia się z tłumu. Dzięki odpowiedniemu ubraniu możemy uzewnętrznić swoją duszę, pasję i pokazać innym, że nie jesteśmy nudni. Jak to robią osoby zainteresowane hip-hopem czy słuchające rapu?

Dawno temu, gdy jeszcze rap był w powijakach ludzie, którzy go słuchali, ubierali się inaczej niż ma to miejsce dzisiaj. Wtedy modne były szerokie spodnie jeansowe z niskim krokiem i bluzy z kapturem.

Obecnie powstało wiele sklepów zajmujących się typowo odzieżą w stylu hip-hop. Najbardziej znanym produktem, którego najczęściej doświadczymy na ulicy, są bluzy prosto. Marka znana i ceniona w Polsce. Zbudowana na porządnych podwalinach – obszerny rapowy dorobek, który przyczynił się do rozwoju sceny hip-hopowej w kraju.

W samym tylko sklepie „PROSTO.” znajdziemy: bluzy, czapki, spodnie, kurtki, bieliznę, spódnice itd. Powstały również inne firmy działające na podobnej zasadzie i teraz można nie tylko identyfikować się na ulicy z subkulturą, ale z zespołem czy wytwórnią, której słuchamy.

Jak się zatem rozpoznać? Prosto! Zwykle ubranie posiada albo wstawkę ze znaną marką muzyczną (jak na bluzie prosto) bądź jest bardzo charakterystyczne dla tego stylu: czapka z daszkiem (full cap), bluza z kapturem, luźniejsze spodnie czy buty sportowe (np. Nike Air Max).

Comments are closed.