Ubrania, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie bez względu na wiek

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami- tak brzmi bardzo znane w Polsce porzekadło. Moda posiada jednak własne reguły, które nie są zależne od wieku. Styliści uważają, że bez względu na wiek w męskiej szafie powinno znaleźć się kilka ponadczasowych elementów, które w razie potrzeby dają możliwość stworzenia wielu stylizacji.

BŁĘKITNA KOSZULA BIZNESOWA
Podstawę wielu stylizacji stanowi błękitna koszula biznesowa. Uznawana jest ona za element casualowy, ze względu na swoją barwę, ale przy zestawieniu z dobrze skrojonym garniturem nabiera wytworności. Sprawdzi się ona świetnie zarówno u starszego mężczyzny, jak i wchodzącego w życie ucznia liceum.

SPODNIE CHINOSY
Oprócz jeansów powinny one na stałe zagościć w męskiej szafie. Początkowo używane były jedynie w amerykańskim wojsku, ale ich sława rozeszła się tak szybko, że w krótkim czasie zostały skomercjalizowane przez wiele firm odzieżowych. Chinosy (swoją nazwę wzięły od miejsca, w którym były szyte tj. Chin) występują w wielu wariantach kolorystycznych, ale warto postawić na klasykę i wybrać kolory uniwersalne, takie jak czerń, granat lub beż.

Chinosy męskie od DStreet znaleźć można w wieku sklepach flagowych wielkich marek, lecz przed zakupem każdorazowo sprawdzić należy ich skład. Spodnie chinosy uszyte są z 100 % bawełny, i tylko takie egzemplarze mogą uzyskać miano chinosów.

 

MOKASYNY

Mokasyny to obuwie, które sprawdzi się zarówno w codziennej stylizacji, jak i dopełni tej bardziej eleganckiej. Nie są one polecane jako buty do garnituru, ale wraz z chinosami mogą stworzyć równie ciekawe połączenie.

 

Trzy przedstawione powyżej elementy można uznać za ponadczasowe. Ich połączenie sprawdzi się w każdej sytuacji. Dopasowanie dodatków sprawi, że z jedynie 3 elementów bazowych powstanie kilka naprawdę świetnych stylizacji.

Comments are closed.