Modne czapki damskie na zimne dni

Czapka damska zimowa jest nakryciem głowy, którego głównym zadaniem jest ochrona przed mrozem. Obecnie wybór wzorów i kolorów w sklepach jest tak duży, że każdy powinien znaleźć model odpowiedni dla siebie.

Idealne czapki damskie na zimę powinny być przede wszystkim ciepłe. Największe znaczenie ma więc materiał, z którego są szyte. Dobrym rozwiązaniem jest wełna. To materiał naturalny, który nie powinien podrażniać czy uczulać. Poza tym skutecznie chroni przed niskimi temperaturami. Ciekawie prezentują się ponadto czapki damskie szyte z miękkiego polaru. Są one delikatne w dotyku i bardzo lekkie. Ponadto pozwalają skórze oddychać. Nieco droższe są czapki z wełny kóz angorskich, a więc moheru. To materiał lekki i bardzo puszysty.

Obecnie bardzo modne są czapki wełniane o grubszym splocie. Na czubku głowy mogą być one dodatkowo ozdobione pomponem. Poza tym sporą popularnością cieszą się czapki we wzory skandynawskie oraz te ozdobione różnego rodzaju napisami. Nieco odważniejsze panie mogą również postawić na czapki z daszkiem. W trendach są wszystkie akcenty futrzane. Ciekawą propozycją są także berety i kapelusze, które jednak nie chronią tak dobrze przed zimnem, jak klasyczna czapka damska.

Czapkę najlepiej jest dobrać odpowiednio do kształtu twarzy. Wiele kobiet boi się czapek, bo uważa, że kiepsko w nich wygląda. Jednak wybór na rynku jest tak duży, że bez problemu można znaleźć model odpowiedni dla każdego.

Comments are closed.