Kolorowe skarpetki. Nie tylko dla dzieci

Kolorowe skarpetki, trend zapoczątkowany przez szwedzką firmę Happy Socks, zdaje się wcale nie przemijać. Wręcz przeciwnie. Ubiera je coraz więcej osób, które chcą wybić się z szarego tłumu, wywołać pewnego rodzaju kontrowersje czy po prostu poprawić sobie w ten sposób nastrój, a przy okazji zaskoczyć otoczenie.

Skarpety Happy Socks z CitySport wyznaczyły kierunek, a na rynku zaroiło się od wzorzystych skarpet. Paski, romby, kółka, kropki, motywy kwiatowe, zwierzęce, a nawet artykuły spożywcze. Wyobraźnia projektantów nie zna granic, a skarpety stały się designerskimi dodatkami. Nikogo nie dziwi już widok Mona Lisy Leonardo da Vinciego czy kawałka pizzy wystający spod nogawki spodni na odkrytym rąbku skarpety.

Osoby mniej odważne mogą rozpocząć swoją przygodę z happy socks od skarpet monochromatycznych. Kolorowe skarpetki nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci i kobiet. Panowie także poddają się temu trendowi. Wesołe skarpetki wybierane są, jako dodatek do codziennych stylizacji oraz strojów galowych.

O czym powinniśmy pamiętać decydując się na ten niezwykle charakterystyczny dodatek? Bardzo wzorzyste i kolorowe skarpetki zestawiajmy ze stonowanym strojem. Zasada ta nie dotyczy jednak dodatków. Te powinny raczej współgrać ze skarpetkami, posiadać podobny wzór lub kolor. Natomiast wzorzyste skarpety, krawat, a do tego jeszcze koszula we wzorki to zdecydowanie za dużo. Panowie powinni zdecydować się na skarpetki w najmocniejszej opozycji kolorystycznej lub wzorzystej do garnituru lub codziennego stroju.

Comments are closed.