Jakie obuwie wybrać?

Kupowanie butów to dla wielu osób udręka. Świadomość, że połowa przymierzanych butów obetrze na sto procent, a pozostała część albo obetrze albo nie, jest przykra. Tak samo jak wizja kolejnych zakupów za rok, którą wywołuje jakość kupowanych butów świadcząca o tym, że przetrwają one maksymalnie jeden sezon.

Co kupić, by uratować się przed częstymi zakupami?
Można jednak uniknąć tego corocznego rytuału wielkiej męczarni w sklepach obuwniczych. Są na to dwa sposoby. Po pierwsze, można iść boso przez świat, co nie dla każdego będzie zachęcające. Po drugie, można sięgnąć nieco głębiej do portfela i zainwestować  w takie buty, które nie tylko przetrwają jeden sezon, ale i pozostaną w dobrym stanie przez dwa, trzy, a może nawet cztery lata.

O butach znanych marek krążą różne opinie, ale prawda jest taka, ze buty Wrangler, trampki Converse czy martensy po prostu są dobrej jakości i warto nieco przepłacić za firmowy znaczek, by móc cieszyć się jednymi butami przez kilka lat. Aby uniknąć brania pożyczki na takie obuwie, można poczekać na promocje, które często sprawiają, że para butów Wrangler czy Converse nie kosztuje już tyle, co czynsz w akademiku.

Markowe obuwie, czy warto?
Markowe buty mają też tę zaletę, że najczęściej sklep dołącza do nich gwarancję. Jeśli więc trafi się na wadliwy towar, można go wymienić na nowy model lub oddać go do naprawy w sklepie stacjonarnym i dalej cieszyć się tą jedną, jedyną parą wygodnych butów.

 

Comments are closed.