Wybieramy idealne botki jesienne: na co zwrócić uwagę?

Jesień to niezwykle zmienna pora roku. Jednego dnia świeci piękne słońce, a drugiego pada deszcz i wieje silny wiatr. Właśnie dlatego warto być przygotowanym na każdą okoliczność. Dobrze jest posiadać idealnie dopasowane botki, które posłużą nam podczas wielu różnych okazji. Oczywiście zakup warto jest przemyśleć. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że rozsądnie wydaliśmy gotówkę.

Długość cholewki

Botki damskie występują w wielu różnych wariantach. Duże znaczenie ma długość cholewki. Dużym zainteresowaniem cieszą się klasyczne sztyblety, które zwykle sięgają kilka centymetrów nad kostkę. Trzeba jednak uwzględnić, że nie jest to model, który sprawdzi się podczas niskich temperatur. Warto jest również sprawdzić, jakie elementy garderoby już posiadamy w szafie. Z pewnością nie będziemy wymieniać całej szafy.

Botki o nieco wyższej cholewce uchodzą za najbardziej uniwersalne. Świetnie ochronią nas przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Panie o masywnych nogach powinny wystrzegać się długości do połowy łydki.

Przykładowe botki damskie znajdziesz tutaj: https://arturovicci.pl/botki

Wysokość obcasa

Z pewnością wiele pań nie wyobraża sobie płaskiego obuwia. Wśród botków damskich znajdziemy nie tylko modele ekstremalnie wysokie. Gruby słupek o wysokości 6-7 cm wysmukli optycznie sylwetkę, a jednocześnie zapewni wysoką stabilność podczas chodzenia. Ważne jest jednak to, aby obuwie posiadało platformę w przedniej części.

Bez większych trudności znajdziemy płaskie botki, które będą prezentować się subtelnie i kobieco. Warto jednak wspomnieć, że bardzo cienka podeszwa słabo chroni przed zimnym podłożem.

Comments are closed.