Jak wybrać dobry model butów?

buty-sportowe

Poszukiwanie idealnego modelu butów jest nie lada wyzwaniem. Najlepszym lekarstwem na nasze niezdecydowanie może okazać się wizyta u fizjoterapeuty lub w profesjonalnym sklepie biegowym. W sklepie SunStyle dostępne są buty najlepszy i największych marek – każdy znajdzie dla siebie idealne obuwie.

Każdy szczegół dotyczący naszej biegowej aktywności ma tu niebagatelne znaczenie. Specjalista musi między innymi nabyć informacje dotyczące nawierzchni po jakiej mamy zamiar biegać. Jednak bieganie to nie wszystko. Każda dyscyplina sportu wymaga innego rodzaju obuwia. Przykładowo buty do koszykówki powinny być niebywale lekkie, które dają swobodę ruchów i jednocześnie ochraniają staw skokowy. Inne preferencje natomiast tyczą się siatkarzy. Podeszwy muszą bowiem zapewnić odpowiednią amortyzację oraz przyczepność do powierzchni. Ponadto buty sportowe powinny skutecznie chronić stopę przed urazami, a także zagwarantować stabilność boczną. Warto zaznaczyć, iż lekkość butów siatkarskich ma za zadanie przyspieszyć reakcję zawodników podczas dynamicznej gry. Zwykle są one wykonane z syntetycznej skóry i siatki. Buty do fitnessu powinny posiadać podeszwę z poduszką żelową lub powietrzną. Warto, aby tył obuwia znajdował się na wysokości kostek. Dzięki czemu stawy skokowe będą miały zapewnioną dodatkową ochronę.

Pamiętajmy, iż podczas treningu stopa nadmiernie się poci. W takim wypadku nieocenione okażą się siatki, przez które może oddychać. Tanie buty sportowe również ją posiadają i tak naprawdę niewiele się różnią od tych za kilkaset złotych.

Comments are closed.