Biustonosz – czym się kierować przy wyborze

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, dobrze dopasowany biustonosz ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również samopoczucie i kwestie zdrowotne. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór modeli, krojów i wzorów, a także skomplikowane rozmiarówki. Każda z nas ma inną budowę i inne upodobania estetyczne, i czasem nie do końca wiadomo, czym kierować się przy wyborze tego istotnego elementu garderoby. Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę i jak wybierać idealne biustonosze w miejscach takich jak Intimiti.

Materiał i krój

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany biustonosz. Unikajmy takich, które zawierają w składzie poliester. Jest to włókno sztuczne bardzo tanie w produkcji, ale niekomfortowe w noszeniu – materiały poliestrowe nie przepuszczają powietrza ani nie odprowadzają potu, przez co mogą podrażniać wrażliwszą skórę.

Kolejną kwestią jest krój. Wybierajmy go nie tylko przez wzgląd na kwestie estetyczne – zwróćmy uwagę na to, że różne modele biustonoszy w różnym stopniu podtrzymują biust, więc inne będą wygodniejsze dla kobiet z niewielkimi piersiami, a inne dla tych z dużymi. Staniki sportowe również mają różny stopień potrzymania, w zależności od przeznaczenia.

Dobór rozmiaru

Pamiętajmy o tym, że rozmiarówka może się bardzo różnić między poszczególnymi sklepami z bielizną, dlatego nie warto się sugerować zwykle noszonym rozmiarem i kupować w ciemno. Również zakupy online nie są najlepszym pomysłem, o ile nie zamawiamy sprawdzonego już produktu. Biustonosze najlepiej jest przymierzyć – a raczej przymierzać tak długo, aż znajdziemy naprawdę wygodny. Dodatkowo w sklepach z bielizną możemy liczyć na pomoc brafiterki.

Kieruj się własną wygodą

Choć istnieją pewne ogólne zasady, które pomagają w tym, jak wybrać biustonosz, należy kierować się przede wszystkim własną wygodą. Jeżeli mamy duży biust, ale czujemy się komfortowo w delikatnych braletkach – nośmy je bez obaw! Bielizna, podobnie jak pozostałe części garderoby, ma być przede wszystkim wygodna i sprawiać nam radość.

Comments are closed.