Rodzaje biustonoszy

biustonosze

Biustonosz to element garderoby, który powinien być dobrany idealnie do biustu, ponieważ zadaniem tego rodzaju bielizny jest przede wszystkim podtrzymanie biustu, a także nadanie mu odpowiedniego kształtu. Jeśli chodzi o same biustonosze, to obecnie w sklepach jest tak duży wybór przeróżnych modeli, że większość kobiet nie wie, na który się zdecydować, jednak warto wiedzieć o tym, iż nie każdy rodzaj przeznaczony jest do każdego biustu. Jakie zatem rodzaje biustonoszy można wyróżnić?

Biustonosze bezszwowe

Miseczki w takich biustonoszach nie posiadają szwów, dzięki czemu takie biustonosze mogą być z powodzeniem zakładane pod obcisłe, dzianinowe bluzki. Taki biustonosz idealnie sprawdzi się u każdej kobiety, zarówno tej z małej, jak i dużym biustem.

Biustonosze push up

Kobiety posiadające mały biust powinny zainteresować się biustonoszem typu push up, ponieważ za jego pomocą można w optyczny sposób powiększyć biust. Taki biustonosz posiada specjalne wkładki, które w razie potrzeby można bez problemu wyciągnąć.

Biustonosze na fiszbinach

Zwane są potocznie druciakami, ponieważ w dolny obrys mają wszyte specjalne pręty, które w skuteczny sposób modelują biust. Decydując się na zakup takiego biustonosza, warto wybrać model dobry jakościowo, ponieważ zdecydowana większość najtańszych egzemplarzy wykonana jest w taki sposób, iż po krótkim czasie użytkowania druty zaczynają wychodzić, wbijając się tym samym w ciało.

Comments are closed.