Jakie skarpetki warto kupować?

Skarpetki to część garderoby, bez jakiej nikt nie może się obyć. Jakie skarpetki warto wybierać, by dobrze spełniały swą rolę?

Najlepsze – z bawełny

W sprzedaży znaleźć można skarpetki wykonywane z różnych materiałów i dotyczy to produktów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Często do naturalnego materiału, jakim jest bawełna, dodawane są sztuczne tworzywa, które mają na celu między innymi zwiększenie odporności produktu na uszkodzenia. Jednak wysokiej jakości skarpety z czystej bawełny, na przykład czesanej, bo taką często używa się w tej dziedzinie, także na pewno posłużą długo, a przy tym będą mieć wiele zalet. Jakich? Bawełna jest przede wszystkim materiałem zdrowym, którego kontakt ze skórą jest korzystny, w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, skarpetki z których mogą na przykład powodować odparzenia stóp. Bawełna świetnie wchłania pot i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, powinny więc wybierać ją szczególnie osoby z problemem nadmiernego pocenia się stóp.

Jakie kolory?

Najczęściej wybierane są skarpetki w stonowanych barwach, jak szary, biały czy czarny. Stawiają na nie kobiety i mężczyźni, wzorzyste i kolorowe skarpetki pozostawiając dzieciom. Obecnie jednak kolorowe skarpetki damskie i męskie są coraz bardziej popularne i oferowane przez wiele cenionych marek. Nie trzeba już też ukrywać ich pod ubraniem, gdyż w modzie jest noszenie ich do garnituru czy nawet do damskich szpilek.

Comments are closed.