Czym kierować się przy wyborze czerwonej sukienki?

Czerwona sukienka to jedna z najbardziej uniwersalnych i sprawdzonych stylizacji. Pasuje prawie każdej kobiecie i nie wymaga szczególnych dodatków. Czym kierować się przy wyborze czerwonej sukienki? Jest kilka zasad, które zawsze warto brać pod uwagę, a wtedy na pewno będziemy wyglądać elegancko i efektownie. 

Krój dopasowany do sylwetki 

Jak wybrać czerwoną sukienkę adekwatnie do swojej figury? Warto przestrzegać tych najbardziej uniwersalnych zasad i wybierać fasony te najbardziej uniwersalne lub przeznaczone określonym typom sylwetki. Do klasyki zalicza się przede wszystkim krój kopertowy czy literę A, ale na nienagannych figurach zawsze też świetnie będą wyglądać proste czerwone sukienki mini. Przy innych typach można wybrać fason podkreślający kształtne piersi, biodra, czy talię lub tuszujące zbyt duży brzuch i grube uda – wybór takich sukienek jest naprawdę duży co dobrze widać w Intimiti.pl, więc każda kobieta znajdzie dla siebie idealną czerwoną sukienkę. 

Odcień czerwieni dopasowany do karnacji 

Ważną kwestią jest również dobranie właściwego odcienia czerwieni do swojej karnacji. Warto przymierzyć kilka różnych i wybrać te, w którym najlepiej się czujemy. Można także trzymać się zasady, że do ciepłej karnacji pasują nasycone czerwienie, np. korale, a do chłodniejszej te bardziej stonowane. Brunetki świetnie wyglądają praktycznie w każdym odcieniu czerwieni. Kobiety o rudych włosach mogą zdecydować się na odcień ceglasty. Jednak najbardziej istotną zasadą w kwestii, jak wybierać czerwone sukienki, są własne odczucia i preferencje. 

Dodatki do czerwonej sukienki 

Czerwień zawsze idealnie komponuje się ze złotymi dodatkami. Możemy więc zdecydować się na delikatny złoty łańcuszek z niedużą zawieszką lub subtelną złotą bransoletkę. Do czerwonej sukienki zawsze też będą pasować szpilki i czarna ramoneska. Poza tym inne dodatki, np. torebka mogą mieć przede wszystkim kolor czarny, granatowy lub beżowy. Ostrożnie należy podchodzić do białych dodatków – nie zawsze dobrze prezentują się ze wszystkimi odcieniami czerwieni.

Comments are closed.