IdeaIna kurtka na zimę!

Coraz bliżej nas jest sezon zimowy. Pierwsze listopadowe przymrozki, przypominają o tym, aby uzupełnić swoją szafę o nowe okrycie wierzchnie. Która jednak będzie najcieplejsza? Która jest bardziej uniwersalna? A która najbardziej elegancka? Doradzamy!

Modne fasony w tym sezonie

W tym roku na Instagramie czy Pintereście, a przede wszystkim w sklepach można zobaczyć, że króluje typowa — puffka, czyli kurtka wypełniona np. pierzem, która świetnie ogrzewa zimą. Towarzyszy jej, nieco cieńsza siostra, czyli kurtka pikowana a na końcu zimowego trio znajduje się pluszowy płaszcz znany potocznie jako płaszcz misiek. Tej zimy najczęściej w kolorze beżowym, jasnobrązowym lub ecru. Którą z nich jednak warto wybrać? Doradzamy!

  • Kurtka pufka — znana też pod nazwą płaszczu puchowego, jest alternatywą dla zmarzluchów. W wersji dla kobiet często wydłużona, sięgająca do połowy łydki lub do kolan, świetnie chroni przed chłodnym wiatrem i w dni kiedy zimno szczególnie daje się we znaki. Warto jednak pamiętać, aby w trosce o środowisko wybierać kurtki, których puch jest pozyskiwany odpowiedzialnie. Takim przykładem może być damski płaszcz puchowy od Calvin Klein Women czy Levi’s. 
calvin klein
  • Kolejnym wariantem jest kurtka pikowana. Męska  często w formie tzw. bomber jacket, czyli bomberki. Krótka świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również na bardziej formalne wyjścia, może się sprawdzić w chłodne dni sama — czy pod inną kurtke jako marynarka. Często nylonowa, chroni nas też przed deszczem — jak kurtka z Calvin Klein Men, czy dla kobiet CK women. 
  • Trzecią odpowiedzią na to, co wybrać zimą jest płaszcz pluszowy nazywany też płaszczem typu Teddy (ang. miś). Płaszcz zawdzięcza swoją nazwę materiałowi zewnętrznemu, czyli pluszowi, który w dotyku jest jak pluszowy miś. Możemy go znaleźć we wszystkich sklepach, ale również tych z wyższej półki jak Calvin Klein tutaj

Warto mieć na uwadze aktualne trendy, ale też nasz własny komfort oraz to jak bardzo cenimy sobie wygodę i ciepło. 

Comments are closed.