W jaki sposób nosić narzutki damskie

Narzutki damskie to wielofunkcyjny element damskiej garderoby. Święcą triumfy od lat, choć szczyt popularności już raczej za nimi. W ubiegłych latach nie było sklepu, w którym nie można było kupić przynajmniej kilku modeli narzutek. Noszono je do sukienek i spódnic, oraz równie chętnie do spodni, a krótka bawełniana narzutka zapinana na guzik lub wiązana sznurkiem była w szafie każdej dziewczyny. Współcześnie narzutki wyglądają trochę inaczej.

Narzutki damskie współcześnie

Szeroki wybór damskich narzutek zaczyna się wczesną wiosną i trwa do lata. Od kilku sezonów bowiem bardzo modne są luźne narzutki w stylu Boho. Cienkie, bez guzików, ozdobione frędzlami frywolnie fruwającymi u dołu oraz przy rękawach, najczęściej w piękne kwiatowe wzory lub inspirowane Japonią, skradają serce dziewczyn kochających modę. Takie narzutki to świetny wybór w kategorii moda plażowa. Plażowe stylizacje bowiem to nie tylko bikini. Takie narzutki, kolorowe i pełne wakacyjnego luzu, to jedno z ulubionych okryć wierzchnich młodych dziewczyn. Sprawdzają się idealnie aby okryć się wracając plaży. Często pełnią rolę letniej lekkiej marynarki, noszonej do szortów lub krótkich sukienek. To nowe oblicze narzutek ze sklepu internetowego Mag Mac jest skojarzone raczej z młodymi dziewczynami, które nie boją się zaszaleć ze swoim wizerunkiem.

Narzutka dla panny młodej

Moda ślubna promuje narzutki jako idealne okrycie wierzchnie dla panny młodej. Często bowiem sukienki są mocno wydekoltowana, a przyszła panna młoda chciałaby uniknąć zbyt odkrytego dekoltu podczas ślubu kościelnego, lub chronić się przed zimnem. Takie narzutki można nawet wypożyczyć tylko na czas ślubu w salonie mody ślubnej, zatem nie trzeba ich kupować na stałe. Narzutki zwykle uszyte są z tkanin pasujących do wieku modelu sukien, są zatem uniwersalnym elementem odzieży wierzchniej.

Comments are closed.