Torebka damska jako nierozłączny element stylizacji

Torebka damska dzisiejszy symbol kobiecości. Większość kobiet posiada ją w swojej garderobie. Niekiedy więcej niż jedną sztukę. Jest ona bardzo przydatna. Dzięki niej kobiety nie muszą nosić wszystkich potrzebnych na co dzień drobiazgów w rękach. Dodatkowo ewolucja torebek na przestrzeni wieków sprawiła iż dziś na rynku jest ogromny wachlarz modeli do wyboru. Różnią się od siebie stylem, wielkością, a nawet kształtem.

Wszechstronność torebek damskich

Podczas wyboru torebki kobiety kierują się kilkoma aspektami. Przede wszystkim ważna jest okoliczność na jaką potrzebna jest torebka. Producenci modnych torebek wychodzą na przeciw potrzebom swoich klientek i proponują produkty dopasowane do różnych okazji.

Wśród nich znajdują się:

 1.  Torebki sportowe:
 • Nerki: niewielkie saszetki mocowane za pomocą paska na biodrach.
 • Plecaki: różnej wielkości, zakładane za pomocą dwóch ramion na plecy.
 • Torby sportowe: rodzaj wygodnej torby idealnej na siłownię, wakacje.

      2. Torebki eleganckie:

 • Kopertówki: niewielka, najczęściej prostokątna torebka do ręki, sprawdza się w sytuacjach gdy nie ma potrzeby używania dużej torby.
 • Torebka kuferek: ma kształt kuferka lekarskiego, rozszerza się u dołu, ma płaskie dno i jest otwierana na całą szerokość.

      3. Torebki na co dzień:

 • Listonoszka: wyglądem przypomina torbę listonosza, noszona przez ramię na długim pasku, średniego rozmiaru. przeważnie prostokątna.
 • Bucket bag: ma szerokie zaokrąglone dno, ściągana u góry troczkami bądź jest po prostu otwarta, styl hippisowski lub marynarski, popularna szczególnie w okresie letnim.
 • Shopper bag: torebka na zakupy, sprawdza się w stylizacjach do pracy, usztywniane dno i jedną komorę, zapinana, posiada dwa rodzaje możliwości noszenia; długi pasek na ramię lub dwa uszy do trzymania.
 • Torba tote: podobna do shopper bag, jest nieco od niej węższa i wyższa, bardzo pakowna.
 • Torebka hobo: na długim pasku noszonym na ramieniu, pasek jest jednolicie połączony z torebką. zazwyczaj wykonana jest z miękkich materiałów.
 • Torebka bagietka: wydłużony i wąski kształt, noszona pod pachą na krótkich uszach bądź trzymana w ręku. 
 • Saddle bag: półokrągła, zamykana na klapkę, może być noszona na krótkich uszach tuż pod pachą bądź na dłuższym pasku, na wysokości bioder. 
torebka

Markowe torebki damskie:

Kobiety używają torebek praktycznie cały czas dlatego bardzo istotny jest jej wybór. Większość przedstawicielek płci pięknej decyduje się na torebki markowe ze względu na jakość ich wykonania. Im lepiej zrobiona torebka to dłuższy czas jej użytkowania. Markowe torebki damskie są dostępne w wielu modnych fasonach i pełnią rolę uzupełnienia stylizacji. Niekiedy to torebka nadaje ubiorowi stylu. Na tle modnych torebek można wyróżnić skórzane torebki damskie. Charakteryzują się niebywałą elegancją, wytrzymałością i  nigdy nie wychodzą z mody. W wyborze torebki może pomóc szeroka oferta Messimo.pl. Znajdują się tam modne propozycje w rozsądnych cenach i z pewnością można dobrać odpowiednią torebkę do każdej kreacji.

Comments are closed.