Sukienka do pracy dla kobiet o różnych typach sylwetki

Sukienka do pracy powinna być zgodna z zasadami obowiązującymi w danym przedsiębiorstwie, banku, korporacji czy instytucji publicznej. Zbiór reguł dotyczący wyglądu, w tym zastosowanych elementów garderoby tworzy tak zwany dress code.   

Jak wybrać sukienkę do pracy?

Godna polecenia sukienka powinna być dobrana do typu sylwetki. Sukienka dla kobiety o kształcie klepsydry powinna delikatnie podkreślać atuty jej sylwetki, w tym wąską talię. Kobiety powinny wybierać wyroby dopasowane w górnej części oraz posiadające doły ołówkowe lub rozkloszowane. Poza tym, warto stawiać na sukienki posiadające pionowe przeszycia oraz marszczenia w okolicy talii.   

Jaką wybrać sukienkę do pracy dla kobiety o typie gruszki?

Kobiety o tym typie sylwetki powinny wybierać sukienki w kształcie litery A. Poza tym, polecane są fasony posiadające dekolty w łódkę oraz zdobienia, które optycznie poszerzają ramiona. Warto również sięgać po sukienki z podwyższoną talią oraz cienkim paskiem.    

Idealna sukienka dla kobiety o kształcie jabłka 

Ten typ sylwetki cechuje się dość dużym biustem oraz brakiem zarysowanej talii. Mankamenty urody można maskować za pomocą sukienek trapezowych oraz takich, które posiadają podwyższony stan. Panie o tym typie figury powinny unikać poziomych pasów, które mogą optycznie poszerzać sylwetkę.    

Jaka sylwetka jest zalecana dla kolumny?

W tym wypadku konieczne jest nadanie sylwetce odpowiednich proporcji. Warto zatem sięgać po sukienki z rozkloszowanym dołem, delikatnie rozszerzanymi rękawami oraz półokrągłym dekoltem. Warto również wybierać do modele kopertowe, zaś sukienek o prostym kroju oraz obniżoną talią należy się wystrzegać.      

Na jakie inne elementy sukienki do pracy należy zwracać uwagę?

Podczas wyboru sukienki do pracy należy zwracać uwagę nie tylko na jej krój, ale również na kolor oraz rodzaj tkaniny. Wysokogatunkowy materiał nie powinien się gnieść oraz nie może połyskiwać. Warto stawiać na stonowane kolory, w tym beże, granaty i szarości. Poza tym, należy zrezygnować z nadmiaru ozdób, a tym naszyjników oraz innych elementów biżuteryjnych. Sukienka do pracy powinna być zestawiana z butami na niskim obcasie, żakietem lub marynarką.

Comments are closed.