Strój pszczelarza – o czym tak naprawdę trzeba pamiętać?

Miód to bardzo cenny, naturalny element, który używa się m.in. do tego, aby wzmocnić odporność. Pszczelarze każdego dnia mają do wykonania ogrom pracy w swojej pasiece. Każda z tych osób doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że zbieranie miodu wymaga od nich odpowiedniego przygotowania. Potrzebny jest strój, który będzie w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Jasny strój dla pszczelarza

Jedna z podstawowych zasad mówi o tym, że strój pszczelarza powinien być wykonany w jasnych, pastelowych odcieniach. Ciemne kolory mogą drażnić owady, więc łatwiej będzie o ich atak, którego każda z osób chciałaby uniknąć. Ważne są również ściągacze. Tak, aby mieć pewność, że cała skóra na ciele została szczelnie osłonięta. Pszczoły to naprawdę sprytne stworzenia i są w stanie znaleźć odsłonięty kawałek ciała, atakując człowieka. Do tego mogą one dostać się pod ubranie w łatwy sposób, jeżeli ściągacze nie będą obecne. Dlatego takich elementów jak ściągacze, zawsze należy przypilnować, jeżeli chodzi o końcówki nogawek oraz rękawów.

strój pszczelarza

Odpowiedni materiał wykonania

W stroju pszczelarza spędza się dobrych kilka godzin. Należy więc zadbać o to, aby całość została wykonana z oddychającego materiału, dzięki czemu będzie można zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. Wśród popularnych materiałów wymienić można drelich bawełniany. Stanowi on gęsty splot, dzięki czemu pszczoły nie mają szansę dostać się pod spód, jednocześnie odprowadzając powietrze spod spodu. Stroje, jakie będą wykonane z włochatych materiałów, nie nadają się do pracy w pasiece.

Warto także sprawdzić, czy strój posiadać będzie kieszenie. Niby nie jest to ważny element, ale doświadczeni pszczelarze wiedzą, że w pasiece czasem przydają się dodatkowe akcesoria. Dzięki kieszeniom będzie można mieć pewność, że wszystko znajduje się pod ręką.

Comments are closed.