Męski sweter i jego oblicza

Męski sweter to uniwersalna część garderoby. Można go nosić na wiele sposobów – sprawdzi się jako wygodny casualowy strój i w wersji eleganckiej na mniej oficjalne wyjścia.

Fason i … co dalej?

Swetry męskie występują w kilku fasonach. Może to być pulower z różnym kształtem dekoltu, klasyczny, zapinany kardigan, golf, a także różnego typu dzianinowe bezrękawniki.

Grube i ciepłe swetry męskie, z wyrazistymi wzorami i kolorami, są dobrym wyborem na zimę i mniej formalne okazje. Gładkie i cienkie są bardziej uniwersalne – można je narzucić na T-shirt, ale również na koszulę pod marynarkę.

Przy noszeniu swetrów należy pamiętać o kilku – kołnierzyk koszuli powinien chować się do środka, zaś jej mankiety powinny być lekko wyciągnięte spod mankietów swetra, a jeśli na wierzchu jest jeszcze marynarka, mankiety swetra powinny wychodzić spod jej mankietów.

Materiał jest ważny

Swetry wykonane są z różnego typu surowców i to one wpływają na ich trwałość i jakość. Dobrym wyborem są swetry zrobione z naturalnych surowców – bawełny, wełny oraz – w droższych wersjach – z kaszmiru i angory. Można wybrać sweter z maksymalnie 20% domieszką sztucznych włókien, należy jednak unikać wyrobów z akrylu, które wyjątkowo szybko mechacą się. Kupując swetry z naturalnych surowców należy pamiętać, iż będą one wymagały odpowiedniej pielęgnacji.

Comments are closed.