Męski płaszcz niejedno ma imię

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu płaszcz był niezbędnym elementem ubioru w męskiej garderobie, zwłaszcza zimową porą. Później, wraz z modą na wygodę, odszedł w niepamięć, by teraz coraz częściej znów pojawiać się na sklepowych półkach.

Wygodnie w płaszczu

Wielu mężczyzn broni się przed noszeniem męskich płaszczów, twierdząc, że są niewygodne, krępują ruchy i niemęsko wyglądają. Nic bardziej błędnego, niż takie przekonanie. Obecnie szyte modne płaszcze męskie wykonane są z nowoczesnych materiałów, co czyni je ubiorem idealnym nawet na większe mrozy, a przy tym nie sprawia, że dużo ważą.

Dobrze uszyty, dobry jakościowo męski płaszcz jest tym, co każdy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie. Zwłaszcza na bardziej oficjalne wyjścia. Po prostu zwykła kurtka nie jest tym, co pasuje do eleganckiego garnituru.

Wiele rodzajów płaszczy

Wybór jest ogromny. Wystarczy przejrzeć strony internetowe sklepów online, by przekonać się, że każdy mężczyzna z łatwością znajdzie model, który odpowiada jego gustom i potrzebom. Wystarczy spojrzeć na samą długość płaszcza. Można dostać modele, które sięgają samej ziemi, takie o długości do kolan, czy te ledwo zakrywające biodra. podobnie jest z rodzajem zapięcia. Może być ono asymetryczne, równe, jedno- lub dwurzędowe. Wybór jest naprawdę ogromny, więc warto zrobić miejsce w męskiej szafie dla chociaż jednego płaszcza.

Comments are closed.