Jaką bluzę z kapturem wybrać?

Jeszcze kilka lat temu bluzy męskie z kapturem były noszone przede wszystkim do codziennych, sportowych stylizacji. Obecnie obowiązująca moda pozwala nam na zdecydowanie większą dowolność. Wygodne bluzy męskie z kapturem możemy nosić do bardziej formalnych stylizacji.

Odrobina historii

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że bluzy z kapturem mają prawie 100 lat. Po raz pierwszy pojawiły się w latach 30 XX wieku. Tego typu odzież nosili przede wszystkim pracownicy fizyczni i sportowcy. Z biegiem czasu bluzy stały się coraz bardziej popularne. Zaczęto je nosić na co dzień. Zalety bluz z kapturem bardzo szybko zauważyły panie. Doceniły ich wygodę. Nic dziwnego, że bluzy z kapturem pojawiły się też damskich w  garderobach.

Jak nosić męską bluzę? 

bluzy męskie z kapturem

Męskie bluzy z kapturem  mogą stać się świetnym uzupełnieniem wielu różnych stylizacji. Zarówno tych sportowych, jak i bardziej casualowych. Bluzy możemy nosić także do pracy, oczyiście jeśli nie obowiązuje nas bardzo rygorystyczny dress code. Jednak unikajmy raczej kontrowersyjnych grafik czy napisów. 

Rozpinane bluzy dobrze wyglądają  zarówno z wygodnym T-shirtem, jak i bardziej elegancką koszulą. Jeśli chodzi o spodnie, to  w tym przypadku mamy ogromne pole do popisu. Bluzy pasują praktycznie do każdych spodni, może włączając te od garnituru…  W chłodniejsze dni możemy zestawiać buzy z jeansową bądź skórzaną kurtką. Należy jednak pamiętać o tym, żeby wyjąć kaptur na zewnątrz. 

Comments are closed.