Jak wybrać porządne rękawiczki dla kierowcy?

Wybranie porządnych rękawiczek do samochodu jest bardzo trudnym zadaniem nie tylko dla początkujących, ale również i doświadczonych kierowców. Producenci cały czas się prześcigają, dlatego też co sezon oferują swoim klientom nowe modele rękawiczek.

Odpowiedni rozmiar ma znaczenie

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek, co wcale nie jest prostym zadaniem. Aby ułatwić sobie nieco to zadanie warto dokładnie zmierzyć swoją dłoń. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy dokonujemy zakupu online i nie mamy możliwość przymierzenia wybranej pary. Aby dokładnie zmierzyć swoją dłoń należy oczywiście rozłożyć ją na płasko, a następnie centymetrem złapać obwód w najszerszym miejscu. W pomiarze nie można uwzględniać oczywiście kciuka. Wybierając rękawiczki dla kierowcy warto zwrócić uwagę także na długość palców. Najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie rzetelnej firmy, która wykonuje rękawiczki na wymiar.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Nowoczesne rękawiczki dla kierowcy mogą posiadać bardzo wiele przydatnych funkcji. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi rękawiczki skórzane, które ułatwiają obsługiwanie urządzeń mobilnych. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z nawigacji albo chcą skorzystać z telefonu bez potrzeby zdejmowania rękawiczek. Ekrany dotykowe coraz częściej pojawiają się w nowych autach, dlatego też warto zwrócić uwagę na tą funkcjonalność. Aby wybrać solidne rękawiczki dla kierowcy warto zwrócić uwagę także na ich jakość wykonania i na to, czy są łatwe w utrzymaniu czystości.

Comments are closed.