Jak wybrać piżamę dla dziecka?

Wygodna piżama zdecydowanie poprawia komfort i jakość snu. Odpowiedni wybór jest szczególnie ważny w przypadku produktów dla najmłodszych. By maluch nie wiercił się w nocy i przespał ją spokojnie, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka czynników. Czym się kierować przy wyborze piżamy dziecięcej?

Dlaczego wybór odpowiedniej piżamy jest tak ważny?

Piżamy dziecięce https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-dziecka-pizamki często produkowane są z ciepłych materiałów. Rodzice wybierają je w trosce o to, by dziecko nie zmarzło. To nie zawsze dobra opcja – przegrzewanie nie służy zdrowiu pociechy i sprawia dyskomfort.

Wybór odpowiedniego kroju i materiału piżamy sprawia, że dziecko czuje się swobodnie i nie ma problemów z zaśnięciem. Ponadto piżamka np. z postacią z ulubionej bajki będzie chętnie noszona przez pociechę.

Co wziąć pod uwagę wybierając piżamy dziecięce?

Oto kilka czynników, o których warto pamiętać przed zakupem:

  • wiek dziecka – małe, bardziej nieporadne dzieci, potrzebują piżam jak najprostszych, dlatego dobrym wyborem są w ich przypadku jednoczęściowe śpiochy,
  • pora roku – długość rękawów i materiał powinien być uzależniony od temperatury; krótkie rękawy i spodenki z przewiewnych materiałów będą odpowiednie na lato, a na zimę przydadzą się ciepłe piżamy z długim rękawem i spodniami do kostek,
  • jakość materiału – najzdrowsze dla skóry są materiały naturalne, pozwalające jej oddychać,
  • swobodny krój – piżama nie może krępować ruchów dziecka, dlatego musi być dobrana do jego wzrostu,
  • kolorystyka – spanie w ładnie wyglądającej piżamce będzie dla pociechy przyjemniejsze,
  • płeć dziecka – inne produkty dedykowane są dziewczynkom, a inne chłopcom.

Podsumowanie

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele ciekawych piżam dziecięcych. Przed zakupem należy upewnić się, że wybrany produkt będzie funkcjonalny. Rodzic musi zastanowić się, czy rozmiar piżamy będzie odpowiedni dla pociechy i nie będzie krępował jej ruchów. Ponadto dla malucha ważny jest wygląd noszonych ubrań, dlatego również ten aspekt należy wziąć pod uwagę.

Comments are closed.