Jak wybierać eleganckie koszule męskie?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że koszula to element, który powinien znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. Warto mieć kilka koszul pasujących na różne okazje. O czym trzeba pamiętać kupując ten element stroju?

Jaki materiał wybrać

Wybierając koszulę warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Dobrym rozwiązaniem jest kupno koszuli wykonanej z dobrej jakościowo bawełny. Koszule z długim rękawem wykonane z tego materiału posłużą dłużej, dodatkowo ich noszenie będzie wygodniejsze, niż w przypadku tkanin syntetycznych. Dobra jakościowo bawełna pozwala skórze oddychać, co sprawia, że noszenie koszuli jest komfortowe.

Wybór dobrego jakościowo materiału jest ważny przede wszystkim w przypadku panów, których praca wymaga codziennego noszenia koszul. Na wyjątkowe okazje (jak choćby własny ślub) warto natomiast zaopatrzyć się w choć jedną jedwabną koszulę męską, która co prawda jest stosunkowo droga, jednak wygląda bardzo efektownie.

Jaki krój?

Ważną rolę odgrywa również krój. Męskie eleganckie koszule, nie mogą być zbyt ciasne, ponieważ podkreślą wady sylwetki, jak choćby zbyt duży brzuch. Mężczyźni mający z tym problem powinni zdecydować się na krój regular fit. Smukli panowie mogą zdecydować się na koszule męskie slim fit, jest to bowiem wyjątkowo elegancki krój, który jednak wygląda dobrze wyłącznie na osobach mających dobre proporcje. Luźne koszule to rozwiązanie niepasujące do żadnego mężczyzny, są one nieefektowne, a moda na nie na szczęście minęła już kilkanaście lat temu.

Comments are closed.