Jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja butów?

 

Pielęgnacja butów to prawdziwa podstawa! Powinien zapoznać się z nią każdy, komu zależy na tym, aby buty przez długi czas cieszyły się dobrym wyglądem i nie traciły na jakości. Dzięki odpowiednio dobranym produktom, oraz technikom pielęgnacyjnym, nawet kilku letnie buty skórzane, czy też zamszowe, jak najbardziej nadają się do użytkowania. Warto jedynie stosować się do kilku zasad, a renowacja butów stanie się przyjemnością i skutecznym sposobem na przywrócenie obuwiu nieskazitelnego wyglądu!

Jakie produkty warto użyć przy renowacji obuwia?

Renowacja butów to podstawa. Warto wybierać produkty dobre jakościowo, które stworzone zostały z naturalnych składników. Tylko wtedy ma się pewność, że na pewno nie zaszkodzą one danemu obuwiu. Oczywiście zupełnie inaczej pielęgnuje się buty materiałowe, inaczej skórzane, a jeszcze w inny sposób należy podejść do butów zamszowych, które wymagają specjalnej troski, aby prezentować się nienagannie.
Pielęgnując buty z litej skóry, na pewno warto postawić na specjalne woski nabłyszczające lub matujące, zależnie od tego, jaki efekt pragnie się uzyskać. Oczywiście podstawą też jest dobra pasta w kolorze buta i preparaty czyszczące. W przypadku obuwia zamszowego sprawdzą się natomiast miękkie szczoteczki, które unoszą oklapnięte włoski butów, a także delikatne pianki, które nie wycierają powierzchni zamszu, a jedynie wyciągają z niej zanieczyszczenia.

Comments are closed.