Jak nosić i z czym komponować kamizelki damskie?

kamizelka damskaKamizelki damskie to jeden z najchętniej wybieranych dodatków do ubrania. Proste, ale efektowne stanowią doskonałe uzupełnienie różnego rodzaju strojów. Pasują do różnej stylistyki – pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane. Jak nosić damskie kamizelki i z jakimi ubraniami je łączyć, żeby uzyskać oryginalny, stylowy efekt?

Kiedy nosić kamizelki damskie?

Jeśli brakuje pomysłu na urozmaicenie stroju, kamizelka to najlepsze wyjście. Zarzucona na najprostszy t-shirt czy mało efektowną sukienkę, całkowicie zmieni strój i sprawi, że ten z nudnego i banalnego stanie się ciekawy i oryginalny. Kamizelki pasują zarówno do strojów na co dzień, jak i na większe wyjścia. Mogą pełnić jedynie rolę dekoracyjną, ale też zapewniać ciepło w chłodne dni, kiedy jest jeszcze za ciepło na kurtkę.

Jak wybrać styl kamizelki damskiej?

Kupując kamizelkę, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istotna jest jakość wykonania oraz staranne wykończenie, ale też dopasowanie kamizelki do indywidualnego stylu i charakteru stylizacji. Do rockowego stylu pasował będzie dżins i skóra, dla wielbicielek boho idealnie sprawdzą się kamizelki wykonane na szydełku albo w oryginalne wzory, do klasycznych stylizacji najlepiej będą pasowały klasyczne materiałowe kamizelki w nieco męskim stylu.

 

Comments are closed.