Jak idealnie wybrać pilotkę?

Mężczyźni tak samo jak i kobiety lubią podążać za modą. Szukają ciekawych rozwiązań, dzięki którym mogą wyrazić siebie, podkreślić swoją męskość i pokazać się od jak najlepszej strony. Nic więc dziwnego, że tak wiele rozwiązań z wojskowości przechodzi łatwo do mody męskiej cywilnej.

Pora roku a wybór kurki pilotki

Gdy myślimy o tym, jak wybrać kurtkę pilotkę męską, warto na początek zastanowić się nad porą roku. Czego innego bowiem potrzebujemy latem, czego innego zimą. Na wakacje zaleca się wybierać lekką kurtkę, która jest wykonana z elastycznej skóry. Materiał powinien być lekki, a sama pilotka może trochę przypominać strój sportowca niż pilota.

Na jesień i wiosnę bardziej nada się pilotka, która zostanie wcześniej podszyta pikowanym materiałem. Dzięki temu zostanie zapewnione więcej ciepła użytkownikowi. Jednocześnie skóra staje się mocniejsza i cięższa niż w przypadku poprzedniego modelu.

Za to męska pilotka na zimę powinna posiadać futerkowy kołnierz i odpinana podszewkę. Taka kurtka będzie wystarczająco ciepła na każde warunki atmosferyczne. A do tego wygląda naprawdę elegancko.

Wybór skóry

Podczas wybierania idealnej kurtki pilotki dla siebie nie można też zapomnieć o wyborze idealnej skóry. Zawsze stawiamy na najwyższą jakość, jeśli zależy nam na ubraniach, które wytrzymają lata i z których chętnie będziemy korzystać jak najczęściej. Z tego powodu poleca się wybierać skórę licową, a nie naturalną czy klejoną.

I choć najczęściej kurtki robi się ze skóry świńskiej lub owczej, to starajmy się wyszukiwać tych ze skóry bydlęcej. Taka skóra jest znacznie mocniejsza i trwalsza.

Kurtka dobrana do stylu

A jeśli chodzi o to, jaką wybrać kurtkę pilotkę męską, trzeba też pamiętać o swoim własnym stylu. Skórzana kurtka może nadać bardziej surowego, męskiego stylu. Niektóre sprawiają, że mężczyzna wygląda na buntownika.

W przypadku pilotek przede wszystkim wysuwa się charakter złożony, niebojący się wyzwań i przeciwności losu. Świetnie będzie zatem pasować z butami w wojskowym stylu. Dzięki temu można jeszcze bardziej nadać sobie męskiego, odważnego charakteru.

Takie kurtki są dostępne wielu fasonach. Dzięki temu można dopasować ją do swoich indywidualnych preferencji. Kurtki przeważnie posiadają ściągacze w okolicach bioder i nadgarstków. Dzięki temu dobrze dopasowują się do sylwetki, a przy okazji zapewniają spora mobilność.

Jaki kolor będzie dobry?

Na rynku można znaleźć wiele kolorów. Przeważa jednak brąz, który kojarzy się z klasyką. Taki kolor bowiem najlepiej pasował do mundurów wojskowych. Taki kolor może wskazywać na mężczyznę, który nie boi się pracy, chętnie spędza czas na swojej pasji i na przygodach. Nie obawia się brać udział w czymś, w czym ubrudzi sobie ręce.

Czarne pilotki są bardziej eleganckie. Można do nich dopasować ubranie w stylu smart casual, dzięki czemu zyskujemy idealny strój na mniej formalne wyjścia.

Z czym najlepiej nosić pilotkę?

Najlepiej prezentuje się z ubraniami w stylu casual. Zwykła koszulka, jeansy i dopasowane buty wystarczą. Trzeba jednak zadbać o to, by wszystko razem wyglądało schludnie i by do siebie pasowało.

Istotne jest także to, aby zbytnio nie przesadzać z wybieraniem poszczególnych elementów garderoby. Podstawowa zasada mówi, że im prościej, tym lepiej. Koszulka bez nadruków, zwykle, ulubione spodnie i wygodne buty zdecydowanie wystarczą. Nie musimy od razu wyszukiwać specjalnych T-shirtów czy wojskowych butów.

Dodatki także się przydadzą. Zegarek, krawat, szalik – wiele zależy od okazji oraz pory roku. Warto jednak dobrze je dopasować.

Podsumowanie

Pilotki to bardzo popularne kurtki w ostatnich latach. Coraz więcej mężczyzn przekonuje się do takiego stylu. Zauważają, że pilotka nie tylko ładnie się prezentuje, ale jest wygodna, dobrze leży i świetnie sprawdza się w swojej funkcji.

Warto jednak wybrać odpowiedni model dla siebie. Przy tym nie kierujemy się jedynie ceną. Zwracamy uwagę na to, z czego została wykonana kurtka, jakiego jest koloru, jakiego fasonu. Bierzemy pod uwagę wszelkie elementy.

Comments are closed.