Dobry skład swetrów

Jesienią i zimą często sięgamy po swetry. Są ciepłe, wygodne i dobrze wyglądają na sylwetce. Jednak nie każdy sweter będzie na ogrzewał i posłuży nam na długie lata. Zatem w jaki skład swetra zainwestować?

Dobry skład ubrań

Swetry i kardigany damskie świetnie wyglądają w stylizacjach jesienno-zimowych. Każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie kilka swetrów na różne okazje. Jednak przed zakupem warto zobaczyć na skład materiałowy danej rzeczy. Sweterki damskie najlepiej kupować takie, które w swoim składzie mają wełnę, kaszmir, bawełnę, wiskozę, jedwab. Jednak większość sieciówek oferuje swetry wykonane ze sztucznych materiałów. Dominuje przede wszystkim akryl, poliester i polamid. Swetry ze sztucznych materiałów nas nie ogrzeją, a dodatkowo większość z nich się zmechaci już po kilku praniach. Najbardziej optymalne proporcje jeżeli chodzi o skład materiałowy to 80% to powinna być tkanina naturalna, a pozostałe 20% materiał sztuczny. Dzięki temu dodatkowi swetry będą bardziej wytrzymałe i nie będą nas „gryźć” podczas noszenia.

Grubość swetra

Swetry damskie mają róży i spot i grubość. Jeżeli zależy nam na ciepłym swetrze, który będzie odpowiedni na sezon zimowy to należy wybrać gruby i gęsty spot. Zazwyczaj kardigany damskie są wykonane z takiego spotu, dzięki czemu są idealne na zimę. Jeżeli jednak nie lubimy tak grubych swetrów, to do wyboru mamy też luźniejszy spot – w tkaninie widać delikatne prześwity, dzięki czemu powietrze może swobodnie przez nią przepływać. Takie sweterki będą idealne na wiosnę.

Comments are closed.